ETİKET fİyatı YANLIŞ MI ?

Tüketicinin korunması hakkındaki kanununda etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanması zorunluğu var.

img

PEKİ MAĞAZALAR BU DURUMU NASIL DÜZELTECEK ?


Market ve Mağazalarda  RAF Etiketi ile KASA ya gelindiğinde farklı Fiyat olması durumu karşımıza sıkça gelmektedir.  Böyle bir durum ile karşı karşıya gelindiğinde tüketicinin lehine olan yani tükeci yararına olan fiyat geçerlidir. 
Fiyat etiketi MADDE 54- …….(2) Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır. Ayrıca kanuna göre her üründe bir fiyat etiketi bulunmalı veya fiyatı ve ürün bilgilerini gösteren listelerin görülebilir bir şekilde asılması zorunludur.

BU DURUMA DİKKAT ETMESİ GEREKEN PERSONEL VE MAĞAZA NE YAPMALI ?
Programız Ürün ile Fiyatı karşılaştırıp yanlış olanları KIRMIZI renkte doğru olanları MAVİ renkte göstermektedir. Şuan varolan sistemlerde El terminali ile Barkod okutularak tek tek ürün kontrolü yapılmatadır. Artık zaman ve paradan tasarruf edeceksiniz. Yapılan yanlışlıkların önüne geçebilmek için bizi arayınız..Bilgi İçİn Bİzİ Arayınız 
MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0( 222 ) 221 10 10

ÜRÜN ETİKETİ

DOĞRULAMA nasıl yapılır ?


Video için PLAY Tuşuna tıklayınız